تک دیک

واژه نامه و مجله آموزشی کامپیوتر و فناوری

آشنایی با قابلیت جستجو در لیست زبانه های مرورگر گوگل کروم

زبانه (یا Tab) ها در مرورگرهای وب در کنار مزیت‌هایی که حین وبگردی به همراه دارند می‌توانند به یکی از عوامل گیج کننده نیز تبدیل شوند. اگر عادت دارید هنگام گردش در اینترنت، تعداد زیادی از زبانه ها را باز نگه دارید احتمالا در پیدا کردن و مدیریت آن‌ها با مشکل روبرو می‌شوید. اینجاست که لیست زبانه ها و قابلیت جستجو میان آن‌ها در مرورگر کروم به کمک شما می‌آید. در این مقاله با نحوه استفاده از این قابلیت آشنا می‌شوید.

چگونه فهرست تب ها را در گوگل کروم مشاهده کنم؟

برای مشاهده لیست زبانه ها در مرورگر گوگل کروم کافیست روی دکمه فلش روبه پایین کنار نوار زبانه ها کلیک کنید.

دکمه نمایش لیست زبانه ها در نوار زبانه ها مرورگر گوگل کروم

به این ترتیب فهرستی عمودی مشابه با تصویر زیر نمایان می‌شود. در ابتدای این فهرست، لیستی از زبانه های باز قابل مشاهده است. فراموش نکنید این لیست تنها شامل زبانه‌های باز در پنجره فعلی نیست بلکه زبانه های تمام پنجره‌های کروم را شامل می‌شود. با اسکرول کردن این فهرست به سمت پایین، زبانه هایی که به تازگی بسته‌اید را هم مشاهده می‌کنید.

فهرست زبانه ها در مرورگر گوگل کروم

با کلیک روی هر آیتم از این لیست در صورتی که مربوط به یک زبانه باز باشد به همان زبانه هدایت می‌شوید. در غیراینصورت صفحه موردنظر در یک زبانه جدید باز می‌شود.

برای دسترسی سریع‌تر به لیست زبانه‌ها می‌توانید از میانبر صفحه کلید Ctrl+Shift+A نیز استفاده کنید.

نحوه جستجو میان لیست زبانه ها در مرورگر کروم

برای جستجوی عنوان یا آدرس زبانه ها در مرورگر کروم کافیست مشابه روش فوق ابتدا با کلیک روی فلش کنار نوار زبانه ها یا فشردن میانبر Ctrl+Shift+A به لیست زبانه ها مراجعه کنید.

در بالای این لیست، یک جعبه جستجو مشاهده می‌کنید. همزمان با تایپ عبارت موردنظر در این جعبه، صرفا آیتم‌های حاوی این عبارت در لیست نمایان می‌شوند. حالا به راحتی با کلیک روی آیتم موردنظر به زبانه یا صفحه موردنظر هدایت می‌شوید.

جستجو میان لیست زبانه ها در مرورگر کروم

امیرحسین شهسواری

عاشق دنیای رایانه و فناوری به خصوص برنامه نویسی هستم؛ یادگرفتن و البته یاد دادن چیزای جالبی که یاد گرفتم باعث خوشحالیم میشه و از اولویت‌های اصلی زندگیم به حساب میاد. از مدیریت و نوشتن در تک دیک هم واقعا لذت می‌برم :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *