تک دیک

واژه نامه و مجله آموزشی کامپیوتر و فناوری

گزارش محتوای غیرقانونی و حساب های کاربری متخلف در تلگرام

گاهی اوقات ممکن است با محتواهای غیرقانونی یا نامناسب در تلگرام روبرو شوید. خوشبختانه در تلگرام هم مشابه اغلب شبکه های اجتماعی و پیام رسان ها امکان گزارش این نوع محتواها فراهم شده است. به علاوه اگر فردی خودش را جای شما معرفی کند، برایتان اسپم ارسال کند یا حق کپی رایت شما را نقض کند می‌توانید حساب کاربری موردنظر را گزارش کنید. در این مقاله با نحوه گزارش محتوا و حساب های کاربری در تلگرام آشنا می‌شوید.

از آنجایی که کانال های تلگرام، مجموعه های استیکر و ربات ها به صورت عمومی در اختیار دیگران قرار می‌گیرند گزارش محتواهای غیرقانونی و … در آن‌ها توسط تلگرام مورد بررسی قرار می‌گیرد.

روش های گزارش محتوای غیرقانونی و حساب کاربری متخلف تلگرام

از طریق اپلیکیشن های تلگرام

برای گزارش اسپم (یا هرزنامه)، حساب کاربری جعلی، خشونت، کودک آزاری، نقض کپی رایت، افشای اطلاعات شخصی، مواد مخدر و داروهای غیرقانونی و … می‌توانید از گزینه Report (یا گزارش) در اپلیکیشن های تلگرام کمک بگیرید.

گزارش محتوای غیرقانونی و نامناسب و ... با کمک گزینه Report در منوی یک کانال در تلگرام

با انتخاب این گزینه فهرستی مشابه با تصویر زیر نمایان می‌شود. شما می‌توانید گزینه مناسب را از فهرست انتخاب کنید و توضیحاتی در مورد گزارش خود ارائه کنید.

انتخاب نوع تخلف برای گزارش در تلگرام

از طریق ارسال پیام

برای گزارش محتواهای غیرقانونی در کانال ها، ربات ها و مجموعه های استیکر می‌توانید به آدرس ایمیل abuse@telegram.org گزارش خود را ارسال کنید. اگر فردی هویت شما را جعل کرده یا وانمود می‌کند شماست و یا کلاه برداری می‌کند می‌توانید گزارش خود را برای آی‌دی @NoToScam در تلگرام بفرستید.

اگر هم حق کپی رایتی که متعلق به شماست توسط فردی در تلگرام نقض شده است می‌توانید گزارش آن را برای آدرس ایمیل dmca@telegram.org ارسال کنید.

امیرحسین شهسواری

عاشق دنیای رایانه و فناوری به خصوص برنامه نویسی هستم؛ یادگرفتن و البته یاد دادن چیزای جالبی که یاد گرفتم باعث خوشحالیم میشه و از اولویت‌های اصلی زندگیم به حساب میاد. از مدیریت و نوشتن در تک دیک هم واقعا لذت می‌برم :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *