تک دیک

واژه نامه و مجله آموزشی کامپیوتر و فناوری

آموزش سنجاق یا پین کردن گفتگوهای مهم در واتساپ

این روزها با فراگیری پیام رسان های مختلف بسیاری از کاربران ترجیح می‌دهند برای تماس با دوستان، همکاران و اعضای خانواده خود از این اپلیکیشن ها برای ارسال پیام استفاده کنند. در چنین شرایطی معمولا کاربران با حجم عظیمی از گفتگوها با مخاطبین گوناگون روبرو می‌شوند. قابلیت سنجاق (Pin) کردن گفتگوها که در اغلب پیام رسان های محبوب تعبیه شده است به شما کمک می‌کند با انتقال گفتگوهای مهم خود به ابتدای فهرست، آن‌ها را راحت‌تر پیدا کنید. در این مقاله با نحوه سنجاق کردن گفتگوها و همچنین برداشتن سنجاق از آن‌ها در واتساپ آشنا می‌شوید.

با سنجاق یا پین کردن گفتگوهای واتساپ به بالای فهرست مربوطه می‌توانید به سرعت گفتگوهای اصلی و مهم خود را بیابید. به این ترتیب به منظور ارسال پیام جدید برای مخاطبین موردعلاقه‌تان لازم نیست در فهرستی طولانی دنبال گفتگوی موردنظر بگردید. همین موضوع در مورد پیام‌های دریافتی مربوط به این گفتگوها نیز صادق است. اگر معمولا هنگام مراجعه به واتساپ با پیام های جدیدی از ده‌ها گفتگوی مختلف مواجه می‌شوید گفتگوهای پین شده در بالای فهرست، امکان مشاهده سریع پیام های دریافتی مربوط به این گفتگوها را میسر می‌سازد.

چگونه گفتگوهای مهم خود را در واتساپ به بالای فهرست سنجاق کنم؟

بسته به اینکه از نسخه اندرویدی یا نسخه ویژه iPhone واتساپ استفاده می‌کنید روش‌های متفاوتی برای پین کردن چت ها پیش روی شما خواهد بود:

سنجاق کردن گفتگوها در نسخه اندرویدی واتساپ

گام اول: در اپلیکیشن واتساپ وارد بخش گفتگوها (یا Chats) شوید.

گام دوم: گفتگوی موردنظر خود را در فهرست گفتگوها پیدا کنید. سپس آن را لمس کنید و برای مدتی کوتاه نگه دارید تا به حالت انتخاب شده درآید. شما می‌توانید با ضربه زدن روی حداکثر دو گفتگوی دیگر آن‌ها را هم برای پین کردن انتخاب کنید.

گام سوم: روی گزینه سنجاق کردن گفتگو (یا Pin chat) ضربه بزنید.

آموزش سنجاق (یا پین) کردن گفتگوهای مهم در واتساپ - سنجاق کردن گفتگوهای انتخاب شده

سنجاق کردن گفتگوها در نسخه iPhone واتساپ

گام اول: در اپلیکیشن واتساپ وارد بخش گفتگوها (یا Chats) شوید.

گام دوم: گفتگوی موردنظر خود را در فهرست گفتگوها پیدا کنید. سپس با کمک حرکت جاروبی (Swipe) آن را از سمت چپ به راست بکشید.

گام سوم: روی گزینه سنجاق کردن (یا Pin) ضربه بزنید.

چند نکته در مورد گفتگوهای پین شده

فراموش نکنید در مورد تعداد گفتگوهایی که می‌توانید در واتساپ سنجاق کنید یک محدودیت هم دارید. در واقع واتساپ تنها به شما اجازه می‌دهد حداکثر تا سه گفتگو را سنجاق کنید. بنابراین سعی کنید صرفا در مورد گفتگوهایی که واقعا برایتان اهمیت دارند از این ویژگی استفاده کنید.

گفتگوهای پین شده علاوه بر اینکه در بالای فهرست گفتگوها نمایش داده می‌شوند با یک آیکن سنجاق نیز از سایر چت ها متمایز می‌شوند. در تصویر زیر می‌توانید نمونه‌ای از سه گفتگوی پین شده را در ابتدای فهرست مشاهده کنید.

نمایی از سه گفتگو یا چت پین شده در ابتدای فهرست گفتگوهای واتساپ

چگونه گفتگوها را از حالت پین شده خارج کنم؟

برای برداشتن سنجاق گفتگوها کافیست مراحل فوق را برای آن‌ها تکرار کنید. با این تفاوت که در گام سوم لازم است گزینه برداشتن سنجاق (یا Unpin) را انتخاب کنید (مشابه تصویر زیر). با انجام این کار گفتگوهای سنجاق شده‌ای که انتخاب کرده‌اید به حالت عادی برمی‌گردند.

خارج کردن گفتگوها از حالت سنجاق شده در واتساپ

امیرحسین شهسواری

عاشق دنیای رایانه و فناوری به خصوص برنامه نویسی هستم؛ یادگرفتن و البته یاد دادن چیزای جالبی که یاد گرفتم باعث خوشحالیم میشه و از اولویت‌های اصلی زندگیم به حساب میاد. از مدیریت و نوشتن در تک دیک هم واقعا لذت می‌برم :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *