تک دیک

واژه نامه و مجله آموزشی کامپیوتر و فناوری

منشن کردن افراد در یک گروه واتساپ

منشن (Mention)، تگ کردن یا اشاره کردن به افراد در شبکه های اجتماعی و پیام رسان ها یکی از اعمال پرکاربرد به شمار می‌رود. قابلیتی که معمولا با کمک نوتیفیکیشن ها و … توجه فرد موردنظر را به مطلبی که شما درج کرده‌اید جلب می‌کند. خوشبختانه واتساپ هم از قابلیت منشن در گروه های خود برای اشاره به افراد عضو گروه پشتیبانی می‌کند. در این مقاله با نحوه منشن کردن افراد در گروه های واتساپ و جزئیات آن آشنا می‌شوید.

چگونه یک فرد را در گروه واتساپ منشن کنیم یا به یک فرد اشاره کنیم؟

اگر در یک گروه واتساپ عضو هستید به سادگی می‌توانید افراد عضو گروه را منشن کنید. برای این منظور لازم است ابتدا به صفحه گروه موردنظر در واتساپ مراجعه کنید. سپس با تایپ کردن یک علامت @ در فیلد نگارش پیام می‌توانید فرد موردنظر (عضو گروه) را از لیستی که نمایان می‌شود انتخاب کنید. در ادامه کافیست با یک فاصله، متن پیام خود را اضافه کنید و مشابه با حالت عادی آن را ارسال کنید.

نمایی از نحوه منشن کردن افراد در گروه های واتساپ

جزئیات بیشتر در مورد منشن

زمانی که فرد یا افرادی را در یک گروه تگ یا منشن می‌کنید افراد موردنظر یک نوتیفیکیشن دریافت می‌کنند حتی اگر گروه را بی صدا (Mute) کرده باشند. این افراد در کنار گروه در لیست گفتگوها نیز یک علامت @ مشاهده می‌کنند. به علاوه یک دکمه با آیکن @ در پایین صفحه گروه برای آن‌ها نمایان می‌شود. فرد با کلیک روی این دکمه می‌تواند فورا به پیام‌هایی که در آن‌ها منشن شده است مراجعه کند.

امیرحسین شهسواری

عاشق دنیای رایانه و فناوری به خصوص برنامه نویسی هستم؛ یادگرفتن و البته یاد دادن چیزای جالبی که یاد گرفتم باعث خوشحالیم میشه و از اولویت‌های اصلی زندگیم به حساب میاد. از مدیریت و نوشتن در تک دیک هم واقعا لذت می‌برم :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *