تک دیک

واژه نامه و مجله آموزشی کامپیوتر و فناوری

چگونه پنجره ماشین حساب ویندوز را روی پنجره‌های دیگر نگه داریم؟

اگر هنگام کار با نرم افزارها و پنجره های متعدد از ماشین حساب زیاد استفاده می‌کنید احتمالا سوئیچ بین ماشین حساب و سایر پنجره‌ها یکی از دردسرهای رایج شما به حساب می‌آید. خوشبختانه اگر از ویندوز 10 یا 11 استفاده می‌کنید یکی از قابلیت‌های داخلی برنامه ماشین حساب می‌تواند این مشکل شما را حل کند. این قابلیت با نگه داشتن ماشین حساب روی پنجره های دیگر به شما کمک می‌کند همیشه به ماشین حساب ویندوز دسترسی داشته باشید.

با کمک این ویژگی، پنجره ماشین حساب همواره روی سایر پنجره ها باقی می‌ماند. به این ترتیب هر زمان نیاز به انجام محاسبات داشتید می‌توانید به سادگی از ماشین حساب استفاده کنید. به خصوص اگر برای انجام محاسبات به محتویات سایر پنجره ها نیاز دارید با کمک این ترفند استفاده از ماشین حساب برای شما راحت‌تر خواهد بود.

آموزش نگه داشتن پنجره ماشین حساب ویندوز روی پنجره‌های دیگر

برای اینکه پنجره ماشین حساب همیشه روی پنجره های دیگر باقی بماند کافیست هنگامی که در حالت ماشین حساب استاندارد قرار دارید روی آیکن کوچک Keep on top کلیک کنید یا از میانبر صفحه کلید Alt+Up (ترکیب کلید Alt با کلید پیکانی بالا) کمک بگیرید.

دکمه Keep on top برای بالا نگه داشتن پنجره ماشین حساب ویندوز روی پنجره های دیگر

با انجام این کار، ماشین حساب اندکی کوچکتر می‌شود. در عین حال از این پس سایر پنجره ها پشت پنجره ماشین حساب قرار می‌گیرند طوری که همیشه پنجره ماشین حساب آشکار باقی می‌ماند.

نمایی از پنجره ماشین حساب ویندوز روی یک پنجره فعال

برای برگرداندن پنجره ماشین به حساب به حالت عادی کافیست روی دکمه Back to full view کلیک کنید. همچنین می‌توانید میانبر Alt+Down را برای بازگشت به حالت عادی فشار دهید.

دکمه back to full view برگرداندن ماشین حساب به حالت عادی

امیرحسین شهسواری

عاشق دنیای رایانه و فناوری به خصوص برنامه نویسی هستم؛ یادگرفتن و البته یاد دادن چیزای جالبی که یاد گرفتم باعث خوشحالیم میشه و از اولویت‌های اصلی زندگیم به حساب میاد. از مدیریت و نوشتن در تک دیک هم واقعا لذت می‌برم :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *