تک دیک

واژه نامه و مجله آموزشی کامپیوتر و فناوری

مشاهده دما و وضعیت آب و هوا در شهر موردنظر با کمک سرویس جستجوی گوگل

مایلید از دما و همینطور وضعیت فعلی یا پیش بینی وضعیت آب و هوا در محل سکونت خود یا شهری دیگر باخبر شوید؟ احتمالا در چنین موقعیتی استفاده از اپلیکیشن های ویژه‌ای که برای همین منظور درنظر گرفته شده پیشنهاد اول شماست. با این وجود اگر در حال وبگردی هستید یا به صورت موقت می‌خواهید از وضعیت آب و هوای شهری دیگر مطلع شوید سرویس جستجوی گوگل یکی از بهترین گزینه‌ها برای پاسخ به نیاز شما خواهد بود.

خوشبختانه موتور جستجوی گوگل به شما اجازه می‌دهد با یک جستجوی ساده به اطلاعات آب و هوای محل موردنظر خود دسترسی پیدا کنید. با کمک این ویژگی نیازی به مراجعه به سایت‌های هواشناسی یا اپلیکیشن‌های ویژه این حوزه نخواهید داشت. اگر این ترفند جذاب شما را هیجان زده کرده است پیشنهاد می‌کنیم در این مقاله با ما همراه باشید.

چگونه وضعیت آب و هوا یا دمای شهر موردنظر خود را در موتور جستجوی گوگل مشاهده کنم؟

برای این منظور کافیست در گوگل یک جستجوی معمولی حاوی نام شهر یا محل موردنظر در کنار واژه weather انجام دهید.

به عنوان مثال برای مشاهده اطلاعات آب و هوای مربوط به شهر اصفهان می‌توانید عبارت isfahan weather را در گوگل جستجو کنید. با انجام این کار وضعیت آب و هوا مشابه با تصویر زیر در ابتدای نتایج جستجو نمایش داده می‌شود.

مشاهده دما و وضعیت آب و هوا در شهر موردنظر با کمک سرویس جستجوی گوگل

همانطور که مشاهده می‌کنید علاوه بر وضعیت فعلی، پیش بینی وضعیت آب و هوا نیز در همین بخش دیده می‌شود. این اطلاعات شامل دما (Temperature)، میزان بارش (Precipitation) و وضعیت وزش باد (Wind) در قالب نمودار و جدول خواهد بود.

جستجوی معادل‌های فارسی مانند هوای اصفهان یا آب و هوای اصفهان نیز همین نتایج را به شما نمایش خواهد داد.

اگر مایلید از وضعیت آب و هوا در محل فعلی خود مطلع شوید کافیست weather را به تنهایی جستجو کنید. با انجام این کار گوگل به صورت خودکار براساس موقعیت شناسایی شده شما اطلاعات آب و هوا را نمایش می‌دهد.

بیشتر بخوانید: با سایر ترفندهای گوگل آشنا شوید.

در مقاله‌ای که مطالعه کردید با ترفندی ساده در گوگل برای مشاهده وضعیت آب و هوا آشنا شدید. نظر شما در مورد این ترفند پنهان در گوگل چیست؟ آیا استفاده از این ویژگی را به اپلیکیشن‌های ویژه آب و هوا ترجیح می‌دهید؟ خوشحال می‌شویم نظر یا سوال خود را در مورد این مقاله در بخش دیدگاه ها مطرح کنید.

امیرحسین شهسواری

عاشق دنیای رایانه و فناوری به خصوص برنامه نویسی هستم؛ یادگرفتن و البته یاد دادن چیزای جالبی که یاد گرفتم باعث خوشحالیم میشه و از اولویت‌های اصلی زندگیم به حساب میاد. از مدیریت و نوشتن در تک دیک هم واقعا لذت می‌برم :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *