تک دیک

واژه نامه و مجله آموزشی کامپیوتر و فناوری

حذف یا غیرفعال سازی حساب کاربری واتساپ

اگر به هر دلیلی از جمله مسائل مرتبط با حریم خصوصی می‌خواهید واتساپ را به طور کامل کنار بگذارید یا سراغ اپلیکیشن‌های پیام رسان جایگزین بروید بهتر است بدانید حذف یا غیر فعال کردن حساب کاربری در واتساپ به سادگی امکان‌پذیر است. در این مقاله با نحوه حذف حساب کاربری در واتساپ و جزئیات آن آشنا می‌شوید.

چگونه حساب کاربری خود را در واتساپ حذف کنم؟

برای حذف یا غیرفعال کردن حساب کاربری در واتساپ کافیست مراحل ساده زیر را دنبال کنید:

گام اول: وارد بخش تنظیمات واتساپ شوید. (اگر از نسخه اندرویدی واتساپ استفاده می‌کنید لازم است ابتدا روی آیکن سه نقطه ضربه بزنید و از منوی باز شده گزینه تنظیمات یا Settings را انتخاب کنید).

ورود به بخش تنظیمات واتساپ برای حذف حساب کاربری در اندروید

گام دوم: وارد بخش حساب کاربری یا Account شوید.

ورود به بخش Account یا حساب کاربری در تنظیمات واتساپ

سپس گزینه حذف حساب من یا Delete my account را انتخاب کنید.

گزینه حذف حساب من یا Delete my account در بخش تنظیمات واتساپ

گام سوم: شماره تلفن خود را به صورت کامل در بخش فراهم شده وارد کنید. سپس روی گزینه حذف حساب من یا DELETE MY ACCOUNT ضربه بزنید.

بخش شماره تلفن برای حذف حساب کاربری یا اکانت واتساپ

اگر از نسخه اندروید WhatsApp استفاده می‌کنید در مرحله پایانی لازم است دلیل حذف اکانت خود را مشخص کنید و سپس روی گزینه حذف حساب من یا Delete my account ضربه بزنید.

چند نکته در مورد حذف اکانت واتساپ

با حذف حساب کاربری، تاریخچه تمامی گفتگوهای روی دستگاه شما حذف می‌شوند. به علاوه حساب کاربری شما از گروه های واتساپ که در آن‌ها عضو بوده‌اید نیز حذف می‌شود.

پس از حذف حساب کاربری نمی‌توانید مجددا به پیام ها و اطلاعات حساب کاربری خود دسترسی پیدا کنید. بنابراین پیش از حذف حساب کاربری پیشنهاد می‌شود از پیام های مهم خود پشتیبان یا بک آپ تهیه کنید.

ممکن است حذف اطلاعات از روی سرورهای WhatsApp تا مدتی پس از حذف حساب کاربری به طول بیانجامد.

حذف اکانت روی نسخه پیام‌هایی که برای مخاطبین‌تان ارسال کرده‌اید تأثیری ندارد و باعث حذف آن‌ها نمی‌شود.

طبق مستندات واتساپ ممکن است پس از حذف اکانت، علاوه بر نسخه های پشتیبان که حاوی تمام اطلاعات حساب کاربری شماست برخی از اطلاعات شما برای مسائل قانونی و … نگه‌داری شود.

امیرحسین شهسواری

عاشق دنیای رایانه و فناوری به خصوص برنامه نویسی هستم؛ یادگرفتن و البته یاد دادن چیزای جالبی که یاد گرفتم باعث خوشحالیم میشه و از اولویت‌های اصلی زندگیم به حساب میاد. از مدیریت و نوشتن در تک دیک هم واقعا لذت می‌برم :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *