تک دیک

واژه نامه و مجله آموزشی کامپیوتر و فناوری

آموزش تغییر بکگراند در مرورگر گوگل کروم

داشتن زمینه یا بکگراند (Background) مناسب در مرورگر یکی از ویژگی‌های جذابی است که می‌تواند تجربه وبگردی بهتری را برای شما رقم بزند. خوشبختانه مرورگر گوگل کروم این امکان را به سادگی برای شما فراهم می‌کند. در این مقاله با نحوه انتخاب و تغییر زمینه یا بکگراند زبانه های جدید در مرورگر گوگل کروم آشنا می‌شوید.

نحوه انتخاب و تغییر بکگراند یا تصویر زمینه برای زبانه جدید در مرورگر گوگل کروم

به منظور انتخاب بکگراند برای زبانه‌های جدید در مرورگر کروم کافیست مراحل ساده زیر را به ترتیب دنبال کنید:

ابتدا وارد مرورگر گوگل کروم شوید. سپس در یک زبانه جدید روی دکمه Customize Chrome (با آیکن قلم) در سمت راست پایین صفحه کلیک کنید.

دکمه Customize Chrome در زبانه جدید مرورگر کروم

به این ترتیب بخش جدیدی با نام Customize this page مشابه با تصویر زیر نمایان می‌شود. در زبانه Background می‌توانید با کلیک روی Upload from device تصویر موردنظرتان برای بک گراند را از روی دستگاه خود انتخاب کنید.

صفحه Customize this page در مرورگر گوگل کروم زبانه Background برای انتخاب زمینه یا بک گراند

همچنین می‌توانید آیتم موردنظر خود را از لیست بک گراندهای آماده در همین بخش انتخاب کنید. در واقع با کلیک روی سایر آیتم‌های لیست فوق (به جز Classic Chrome)، مجموعه‌ای از بک گراندهای مرتبط مشابه با تصویر زیر در اختیار شما قرار می‌گیرد. شما می‌توانید از میان این تصاویر، گزینه مناسب را انتخاب کنید. البته می‌توانید به جای انتخاب تصویر ثابت با قرار دادن سوئیچ Refresh daily (در بالای این بخش) روی حالت روشن از کروم بخواهید هر روز یکی از تصاویر مجموعه فعلی را به عنوان بکگراند برای زبانه‌های جدید نمایش دهد.

تصاویر زمینه آماده در مرورگر گوگل کروم

در پایان روی دکمه Done کلیک کنید تا تنظیمات روی مرورگر اعمال شود.

انتخاب یا تغییر زمینه و بکگراند زبانه جدید در مرورگر گوگل کروم Google Chrome
نمایی از یک بک گراند زیبا در زمینه یک زبانه جدید گوگل کروم

برای تغییر بکگراند انتخابی نیز کافیست هر زمان که مایل بودید روی دکمه پایین زبانه‌های جدید (با آیکن قلم) کلیک کنید. به این ترتیب مجددا به بخش Customize this page دسترسی پیدا می‌کنید. شما می‌توانید به سادگی مشابه با حالت قبل، بکگراند دلخواه خود را انتخاب کنید یا با انتخاب Classic Chrome به حالت کلاسیک (بدون تصویر زمینه) برگردید.

امیرحسین شهسواری

عاشق دنیای رایانه و فناوری به خصوص برنامه نویسی هستم؛ یادگرفتن و البته یاد دادن چیزای جالبی که یاد گرفتم باعث خوشحالیم میشه و از اولویت‌های اصلی زندگیم به حساب میاد. از مدیریت و نوشتن در تک دیک هم واقعا لذت می‌برم :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *