تک دیک

واژه نامه و مجله آموزشی کامپیوتر و فناوری

چگونه شماره تلفن خود را در تلگرام پنهان کنیم؟

به صورت پیشفرض در تلگرام، کسانی می‌توانند شماره تلفن شما را مشاهده کنند که شماره آن‌ها را در فهرست مخاطبین خودتان ذخیره کرده باشید. با این وجود برای ارسال پیام و برقراری ارتباط با دیگران در تلگرام نیازی نیست شماره تلفن تان توسط آن‌ها قابل مشاهده باشد. در این مقاله با نحوه پنهان کردن شماره تلفن در تلگرام و تغییر افرادی که می‌توانند شماره شما را در تلگرام ببینند آشنا می‌شوید.

نحوه پنهان کردن شماره تلفن در تلگرام

برای پنهان کردن شماره تلفن خود در تلگرام می‌توانید مراحل زیر را به ترتیب دنبال کنید:

گام اول: وارد بخش تنظیمات (Settings) تلگرام شوید.

ورود به بخش تنظیمات حساب کاربری (Settings) در تلگرام

گام دوم: در این مرحله، گزینه حریم خصوصی و امنیت (Privacy and Security) را از فهرست تنظیمات انتخاب کنید. با انجام این کار وارد بخش تنظیمات مرتبط با حریم خصوصی و امنیت حساب کاربری خود در تلگرام می‌شوید.

ورود به بخش تنظیمات حریم خصوصی و امنیت (Privacy and Security) در تلگرام

گام سوم: گزینه شماره تلفن (Phone Number) را انتخاب کنید.

ورود به بخش شماره تلفن (Phone number) برای تعیین افرادی که می توانند شماره تلفن شما را در تلگرام مشاهده کنند.

گام چهارم: در صفحه نمایان شده می‌توانید با انتخاب یکی از گزینه‌های زیر مشخص کنید چه کسانی قادر به مشاهده شماره تلفن شما در Telegram خواهند بود:

انتخاب گزینه همه (Everybody)، مخاطبین من (My Contacts) یا هیچ کس (Nobody) برای مشاهده شماره تلفن در تلگرام

  • همه (Everybody): در این حالت، همه کاربران تلگرام می‌توانند شماره شما را در بخش پروفایل تان مشاهده کنند. حتی افرادی که شماره‌شان در فهرست مخاطبین شما ذخیره نشده و شماره شما هم در فهرست مخاطبین آن‌ها وجود ندارد.
  • مخاطبین من (My Contacts): در این حالت، صرفا افرادی که شماره شان در فهرست مخاطبین شما ذخیره شده است قادر به مشاهده شماره تلفن شما در بخش پروفایل تان خواهند بود.
  • هیچ‌کس (Nobody): در این حالت هیچ کس قادر به مشاهده شماره شما نخواهد بود. با انتخاب این گزینه، در واقع شماره تلفن شما برای سایر کاربران پنهان می‌شود.
نمایی از صفحه پروفایل یک کاربر در تلگرام که شماره تلفن خود را برای شما پنهان کرده است
نمایی از صفحه پروفایل یک کاربر در تلگرام که شماره تلفن خود را برای شما پنهان کرده است.

چند نکته در مورد افرادی که می توانند شماره شما را در Telegram مشاهده کنند

فهرست مخاطبین شما در تلگرام شامل مخاطبینی است که با تلگرام به اشتراک گذاشته شده است. بنابراین اگر شماره فردی را در فهرست مخاطبین گوشی خود ذخیره کرده‌اید اما به اپلیکیشن تلگرام، مجوز دسترسی به این فهرست را نداده‌اید فهرست مخاطبین شما در تلگرام، در ابتدا خالی خواهد بود.

اگر فردی شماره تلفن شما را در فهرست مخاطبین خود ذخیره کرده باشد شماره شما در پروفایل تان همواره برای او قابل مشاهده خواهد بود. حتی اگر گزینه هیچ‌کس (Nobody) را در قسمت تنظیمات شماره تلفن انتخاب کرده باشید.

شما می‌توانید برای حساب کاربری خود در تلگرام، یک نام کاربری (Username) مشخص کنید. سایر کاربران تلگرام همواره می‌توانند نام کاربری شما را در پروفایل‌تان مشاهده کنند. با کمک این نام کاربری و بدون دانستن شماره تلفن شما نیز امکان گفتگو و برقراری ارتباط با شما وجود دارد.

امیرحسین شهسواری

عاشق دنیای رایانه و فناوری به خصوص برنامه نویسی هستم؛ یادگرفتن و البته یاد دادن چیزای جالبی که یاد گرفتم باعث خوشحالیم میشه و از اولویت‌های اصلی زندگیم به حساب میاد. از مدیریت و نوشتن در تک دیک هم واقعا لذت می‌برم :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *