تک دیک

واژه نامه و مجله آموزشی کامپیوتر و فناوری

پنهان کردن یا نمایش تصویر پروفایل در واتساپ

ممکن است دلتان نخواهد تمام کاربران واتساپ قادر به مشاهده تصویر پروفایل یا نمایه شما باشند و در عوض بخواهید این تصویر صرفا برای افرادی که در فهرست مخاطبین شما قرار دارند قابل مشاهده باشد. شاید هم مایل باشید تصویر پروفایلتان برای تعدادی از مخاطبین تان پنهان باشد. خوشبختانه شما می‌توانید به سادگی افرادی که قادر به مشاهده عکس پروفایل تان در واتساپ هستند را مشخص کنید. در این مقاله با نحوه انجام این کار آشنا می‌شوید.

چگونه افرادی که در واتساپ قادر به مشاهده تصویر پروفایل من هستند را مشخص کنم؟

شما در واتساپ می‌توانید به همه افراد، هیچ کس یا صرفا مخاطبین خود اجازه دهید تصویر پروفایل‌تان را مشاهده کنند. حتی می‌توانید این تصویر را از دید تعدادی از مخاطبین خود پنهان کنید. در هر حال برای تعیین افرادی که قادر به مشاهده تصویر پروفایل شما در واتساپ هستند کافیست مراحل زیر را دنبال کنید:

گام اول: به بخش تنظیمات (یا Settings) در واتساپ مراجعه کنید. (برای این منظور در اندروید می‌توانید روی دکمه منو با آیکن سه نقطه عمودی ضربه بزنید و از منوی نمایان شده گزینه تنظیمات یا Settings را انتخاب کنید).

مراجعه به بخش تنظیمات یا Settings در واتساپ

گام دوم: به بخش حساب کاربری (یا Account) مراجعه کنید. سپس گزینه حریم خصوصی (یا Privacy) را انتخاب کنید.

گزینه حساب کاربری (Account) و حریم خصوصی (Privacy) در تنظیمات واتساپ

گام سوم: در صفحه بعد روی گزینه تصویر نمایه (یا Profile photo) ضربه بزنید.

گزینه تصویر نمایه یا Profile photo در تنظیمات حریم خصوصی واتساپ برای تعیین افرادی مجاز به مشاهده تصویر پروفایل

با انجام این کار گزینه‌هایی مشابه با تصویر زیر در اختیار شما قرار می‌گیرد.

انتخاب افرادی که می توانند تصویر یا عکس پروفایل شما در واتساپ را مشاهده کنند

در این صفحه متناسب با اینکه می‌خواهید چه کسانی اجازه مشاهده تصویر پروفایل تان را داشته باشند لازم است یکی از این گزینه ها را انتخاب کنید:

  • همه (Everyone): با انتخاب این گزینه، همه کاربران واتساپ می‌توانند تصویر پروفایل شما را مشاهده کنند.
  • مخاطبان من (My contacts): با انتخاب این گزینه، تنها افرادی که در فهرست مخاطبان شما قرار دارند قادر به مشاهده تصویر نمایه شما خواهند بود.
  • مخاطبان من به جز (My contacts except): این گزینه اجازه می‌دهد همه مخاطبان به جز افرادی که مشخص می‌کنید بتوانند عکس پروفایل شما را ببینند. پس از انتخاب این گزینه می‌توانید افراد موردنظر (افرادی که می‌خواهید تصویر پروفایل واتساپ شما برای‌شان پنهان باشد) را مشخص کنید.
  • هیچ کس (Nobody): این گزینه تصویر پروفایل شما در واتساپ را از دید همه پنهان می‌کند.

امیرحسین شهسواری

عاشق دنیای رایانه و فناوری به خصوص برنامه نویسی هستم؛ یادگرفتن و البته یاد دادن چیزای جالبی که یاد گرفتم باعث خوشحالیم میشه و از اولویت‌های اصلی زندگیم به حساب میاد. از مدیریت و نوشتن در تک دیک هم واقعا لذت می‌برم :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *