تک دیک

واژه نامه و مجله آموزشی کامپیوتر و فناوری

نمایش معنی و مفهوم واژه ها در مرورگر مایکروسافت اج

مرورگر مایکروسافت اج (Microsoft Edge) به عنوان مرورگر پیشفرض در نسخه های جدید ویندوز مملو از قابلیت ها و ویژگی های کاربردی مختلف است. یکی از این قابلیت‌های مفید در مایکروسافت اج، امکان نمایش معنی یا مفهوم انگلیسی واژه ها در صفحات وبسایت هاست. اگر در حال یادگیری زبان انگلیسی هستید یا می‌خواهید مهارت خود را در خواندن متون انگلیسی تقویت کنید بد نیست از این ویژگی جذاب و کاربردی حین وبگردی استفاده کنید.

چگونه معنی کلمه ها را در مرورگر مایکروسافت اج مشاهده کنیم؟

اگر داخل متن صفحات وب در مایکروسافت اج با واژه یا کلمه ای روبرو شدید که معنی آن را نمی‌دانید کافیست ابتدا آن را انتخاب کنید (به عنوان روشی سریع می‌توانید روی واژه موردنظر دابل کلیک کنید). سپس از منویی که کنار واژه نمایان می‌شود گزینه Define را انتخاب کنید.

انتخاب گزینه Define در منوی کنار واژه انتخاب شده برای نمایش مفهوم واژه به انگلیسی در Microsoft Edge

به این ترتیب لحظاتی بعد مفهوم واژه همراه با مثال و … در قالب بخش کوچکی کنار آن نمایان می‌شود. شما می‌توانید با کلیک روی آیکن بلندگوی موجود در این بخش، تلفظ واژه را نیز بشنوید.

نمایش معنی و مفهوم انگلیسی واژه ها در مایکروسافت اج

علاوه بر این روش می‌توانید پس از انتخاب واژه روی آن راست کلیک کنید. سپس گزینه Define را از منوی زمینه انتخاب کنید تا مشابه با روش قبل، مفهوم واژه در اختیار شما قرار بگیرد.

متأسفانه در حال حاضر صرفا امکان نمایش معنی یا مفهوم واژه های انگلیسی آن هم فقط به زبان انگلیسی در مایکروسافت اج وجود دارد. بنابراین نمی‌توانید از این قابلیت برای ترجمه واژه‌ها به زبان های دیگر از جمله فارسی یا ترجمه جملات استفاده کنید.

امیرحسین شهسواری

عاشق دنیای رایانه و فناوری به خصوص برنامه نویسی هستم؛ یادگرفتن و البته یاد دادن چیزای جالبی که یاد گرفتم باعث خوشحالیم میشه و از اولویت‌های اصلی زندگیم به حساب میاد. از مدیریت و نوشتن در تک دیک هم واقعا لذت می‌برم :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *