تک دیک

واژه نامه و مجله آموزشی کامپیوتر و فناوری

ایجاد لینک تماس واتساپ

لینک تماس یا پیوند تماس (Call link) یکی از ویژگی های کاربردی واتساپ است که امکان برقراری تماس با فرد از طریق واتساپ را با کلیک روی یک لینک فراهم می‌کند. شما می‌توانید به آسانی یک لینک تماس صوتی یا تصویری واتساپ بسازید و آن را با اعضای یک گروه یا با دوستان و مشتریان خود یا سایر افراد به اشتراک بگذارید. به این ترتیب هر فردی که دارای حساب کاربری در واتساپ باشد می‌تواند با کلیک روی این لینک با شما در واتساپ تماس بگیرد (یا به تماس شما بپیوندد). در این مقاله با نحوه ایجاد لینک تماس صوتی یا ویدئویی در واتساپ و اشتراک آن با دیگران آشنا می‌شوید.

چگونه لینک تماس واتساپ بسازیم؟

برای ساخت پیوند تماس واتساپ و ارسال یا اشتراک‌گذاری آن با دیگران کافیست مراحل زیر را به ترتیب دنبال کنید:

گام اول: در اپلیکیشن واتساپ به زبانه Calls (یا تماس‌ها) مراجعه کنید.

گام دوم: روی گزینه Create call link (یا ایجاد پیوند تماس) ضربه بزنید.

گزینه Create call link (یا ایجاد پیوند تماس) در زبانه Calls واتساپ
گزینه Create call link در زبانه Calls واتساپ

گام سوم: با انجام مرحله قبل، در صفحه جدید لینکی مشابه با تصویر زیر به صورت تصادفی ایجاد می‌شود. در صورت نیاز برای تغییر نوع تماس، روی گزینه Call type (یا نوع تماس) ضربه بزنید.

تعیین نوع تماس برای ایجاد لینک تماس واتساپ

سپس یکی از انواع صوتی (Voice) یا تصویری (Video) را برای ایجاد لینک انتخاب کنید.

انتخاب نوع تماس صوتی یا تصویری برای ایجاد لینک تماس واتساپ
انتخاب نوع تماس صوتی یا تصویری برای ایجاد لینک تماس WhatsApp

به این ترتیب متناسب با نوع تماس انتخابی، لینک تماس جدیدی ایجاد می‌شود.

گام چهارم: در پایان، لینک ایجاد شده را می‌توانید از طریق واتساپ، پیامک یا روش‌های دیگر در اختیار افراد موردنظر خود قرار دهید. برای ارسال لینک از طریق واتساپ، به اشتراک گذاری یا کپی کردن این لینک کافیست روی گزینه Send link via WhatsApp, Share Link و یا Copy Link ضربه بزنید.

نمونه ای از لینک تماس واتساپ و گزینه های مختلف برای به اشتراک گذاری و کپی کردن لینک

چند نکته در مورد پیوند تماس

در حال حاضر لینک های تماس تنها در نسخه های اندروید و iOS واتساپ پشتیبانی می‌شوند.

هر بار که مطابق با روش فوق یک پیوند تماس واتساپ می‌سازید نشانی آن متفاوت خواهد بود. با توجه به طول این نشانی ها امکان حدس نشانی و دسترسی افراد ناشناس به تماس وجود ندارد.

پس از ایجاد لینک تماس تا زمانی که در همین صفحه هستید می‌توانید آن را کپی کنید یا با دیگران به اشتراک بگذارید. بنابراین اگر می‌خواهید در آینده از این پیوند استفاده کنید آن را در محل مطمئنی ذخیره کنید. با این حال در صورت فراموشی نشانی این پیوند می‌توانید به راحتی یک پیوند جدید ایجاد کنید.

هر فردی که نشانی لینک تماس شما را داشته باشد می‌تواند به تماس بپیوندد. بنابراین در به اشتراک‌گذاری این لینک‌ها مراقب باشید. البته فراموش نکنید کاربرانی که در واتساپ مسدود یا بلاک کرده‌اید امکان پیوستن به تماس از طریق این پیوندها را ندارند.

اگر از پیوند تماس برای 90 روز استفاده‌ای نشود، لینک به صورت خودکار منقضی می‌شود.

لینک گفتگو در برابر لینک تماس WhatsApp

شما می‌توانید در واتساپ علاوه بر لینک تماس، لینک گفتگو یا چت هم ایجاد کنید. لینک های گفتگو به کاربر اجازه می‌دهند با کلیک روی یک لینک، گفتگو با فردی دیگر را در این پیام رسان آغاز کند.

بیشتر بخوانید: آموزش ایجاد لینک واتساپ برای گفتگو با کاربران

امیرحسین شهسواری

عاشق دنیای رایانه و فناوری به خصوص برنامه نویسی هستم؛ یادگرفتن و البته یاد دادن چیزای جالبی که یاد گرفتم باعث خوشحالیم میشه و از اولویت‌های اصلی زندگیم به حساب میاد. از مدیریت و نوشتن در تک دیک هم واقعا لذت می‌برم :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *