تک دیک

واژه نامه و مجله آموزشی کامپیوتر و فناوری

درج متن قابل کپی با یک ضربه در تلگرام

ممکن است شما هم با متن هایی در تلگرام روبرو شده باشید که با کلیک کردن یا ضربه زدن روی آن‌ها به راحتی قابل کپی (یا رونوشت برداری) هستند. این قابلیت به خصوص در مورد متن هایی مثل شماره حساب، شماره کارت، نشانی و … می‌تواند به مخاطب یا گیرنده پیام شما برای کپی کردن آسان متن کمک کند. نحوه ایجاد این پیام ها یکی از سوالات متداول کاربران تلگرام به شمار می‌رود.

برای متن های قابل رونوشت برداری از یک ترفند ساده در تلگرام استفاده می‌شود. در واقع تلگرام متن هایی که با فونت مونواسپیس (یا تک فاصله) داخل پیام ها درج می‌شوند را به صورت قابل کپی با کلیک یا ضربه تبدیل می‌کند.

برای درج چنین متن هایی کافیست متن را مشابه با حالت عادی تایپ کنید و بخشی از متن که می‌خواهید با کلیک یا ضربه قابل کپی باشد را انتخاب یا هایلایت کنید. سپس مشابه با تصویر زیر از منوی نمایان شده گزینه Mono (یا تکی) را انتخاب کنید (ممکن است برای مشاهده این منو لازم باشد ابتدا از منویی که نمایان می‌شود گزینه سه نقطه را انتخاب کنید).

انتخاب گزینه Mono از منوی انتخاب متن در تلگرام برای ایجاد متن قابل کپی با کلیک یا ضربه و ایجاد متن مونواسپیس

در پایان مشابه با سایر متن ها، پیام خود را ارسال کنید. به این ترتیب متن انتخابی با فونت مونواسپیس مشابه با تصویر زیر ارسال می‌شود. با کلیک کردن یا زدن ضربه روی این متن، صرفا همین بخش از متن به صورت خودکار کپی می‌شود.

نمایی از یک پیام حاوی متن مونواسپیس در تلگرام که به راحتی با کلیک یا ضربه کپی می‌شود

امیرحسین شهسواری

عاشق دنیای رایانه و فناوری به خصوص برنامه نویسی هستم؛ یادگرفتن و البته یاد دادن چیزای جالبی که یاد گرفتم باعث خوشحالیم میشه و از اولویت‌های اصلی زندگیم به حساب میاد. از مدیریت و نوشتن در تک دیک هم واقعا لذت می‌برم :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *