تک دیک

واژه نامه و مجله آموزشی کامپیوتر و فناوری

تغییر اندازه فونت در واتساپ

ممکن است اندازه متن در قسمت گفتگوها و سایر بخش‌های واتساپ متناسب با نیاز و خواست شما نباشد. اگر می‌خواهید اندازه فونت نوشته‌ها را در واتساپ کوچکتر یا بزرگتر کنید خوشبختانه این کار به سادگی امکان‌پذیر است.

چگونه اندازه فونت (یا اندازه متن) بخش گفتگوها و … را در واتساپ تغییر دهم؟

به منظور تغییر اندازه فونت متن در واتساپ لازم است بسته به اینکه از نسخه اندروید یا آیفون واتساپ استفاده می‌کنید مطابق یکی از روش‌های زیر عمل کنید.

برای کاربران دستگاه های اندرویدی

برای تغییر اندازه فونت بخش گفتگوهای واتساپ در اندروید کافیست مراحل ساده زیر را دنبال کنید:

گام اول: وارد بخش تنظیمات واتساپ شوید. برای این منظور لازم است ابتدا روی دکمه گزینه‌های بیشتر (با آیکن سه نقطه عمودی) کلیک کنید و گزینه تنظیمات (یا Settings) را انتخاب کنید.

گزینه تنظیمات در نسخه اندروید واتساپ

گام دوم: وارد قسمت گفتگوها (یا Chats) شوید.

گزینه گفتگوها یا Chats در بخش تنظیمات واتساپ

گام سوم: گزینه اندازه قلم (یا Font size) را انتخاب کنید.

گزینه اندازه قلم یا Font size در بخش تنظیمات واتساپ

با انجام این کار بخشی مشابه با تصویر زیر نمایان می‌شود.

گزینه های اندازه قلم برای تغییر اندازه فونت در واتساپ

گام چهارم: بسته به نیاز خود یکی از سه گزینه کوچک (یا Small)، متوسط (یا Medium) و بزرگ (یا Large) را برای اندازه فونت نوشته ها انتخاب کنید. با انجام این کار صرفا اندازه قلم در بخش گفتگوها تغییر می‌کند.

برای تغییر اندازه سایر نوشته های واتساپ (به غیر از گفتگوها) می‌بایست تنظیمات مربوط به دستگاه اندرویدی خود را تغییر دهید. متناسب با گوشی شما ممکن است محل تغییر این تنظیمات اندکی متفاوت باشد. با این حال در اغلب گوشی های اندرویدی لازم است ابتدا وارد بخش تنظیمات یا Settings دستگاه خود شوید. سپس به قسمت قابلیت دسترسی (یا Accessibility) مراجعه کنید و گزینه متن و صفحه نمایش (یا Text and display) را انتخاب کنید. سپس با انتخاب اندازه قلم یا اندازه متن (Font Size یا Text Size) و جابجایی نوار لغزنده (اسلایدر) اندازه فونت را افزایش یا کاهش دهید.

برای کاربران آیفون

اگر از واتساپ روی دستگاه آیفون استفاده می‌کنید تغییر اندازه فونت به طور کلی از طریق بخش تنظیمات دستگاه انجام می‌شود. برای این منظور کافیست مراحل ساده زیر را دنبال کنید:

گام اول: وارد بخش تنظیمات یا Settings دستگاه شوید.

گام دوم: در بخش تنظیمات به قسمت صفحه نمایش و روشنایی (یا Display & Brightness) مراجعه کنید. سپس گزینه اندازه متن (یا Text Size) را انتخاب کنید.

گام سوم: برای افزایش یا کاهش اندازه متن، نوار لغزنده را به سمت مناسب جابجا کنید.

امیرحسین شهسواری

عاشق دنیای رایانه و فناوری به خصوص برنامه نویسی هستم؛ یادگرفتن و البته یاد دادن چیزای جالبی که یاد گرفتم باعث خوشحالیم میشه و از اولویت‌های اصلی زندگیم به حساب میاد. از مدیریت و نوشتن در تک دیک هم واقعا لذت می‌برم :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *