تک دیک

واژه نامه و مجله آموزشی کامپیوتر و فناوری

ایجاد اسکرین شات از صفحات وب در مرورگر مایکروسافت اج

مایکروسافت اج (Microsoft Edge) به عنوان مرورگر وب پیشفرض در نسخه های جدید ویندوز، قابلیت های متنوعی را در خود جای داده است. قابلیت‌هایی که آشنایی با آن‌ها بسیاری از نیازهای وبگردی معمولی و حتی حرفه‌ای کاربران را برطرف می‌کند. یکی از این قابلیت‌ها، امکان تهیه اسکرین شات، رسم روی اسکرین‌شات و ذخیره یا کپی کردن مستقیم آن است. در این مقاله با نحوه اسکرین شات گرفتن از محتوای صفحه در مایکروسافت اج و جزئیات آن آشنا می‌شوید.

چگونه از محتویات صفحه وب جاری در Microsoft Edge اسکرین شات بگیرم؟

برای تهیه اسکرین شات از محتوای صفحه در Microsoft Edge کافیست روی صفحه راست کلیک کنید و گزینه Web capture را انتخاب کنید. همچنین می‌توانید از میانبر صفحه کلید Ctrl + Shift + S کمک بگیرید.

گزینه Web capture برای عکس گرفتن از محتوای صفحه در مرورگر مایکروسافت اج (Microsoft Edge)

در ادامه برای تهیه اسکرین شات از محتوای بخشی از صفحه در مرورگر اج می‌توانید در حالت Capture area و با کمک ماوس، ناحیه اسکرین شات را مشخص کنید. برای تهیه اسکرین شات از تمام صفحه وب، نیز می‌توانید گزینه Capture full page را انتخاب کنید.

اسکرین شات در مرورگر اج

جزئیات اسکرین‌شات، رسم و نوشتن روی آن در مایکروسافت اج

در حالت اسکرین شات جزئی، بعد از تعیین ناحیه موردنظر منویی مشابه با تصویر زیر نمایان می‌شود. با کمک گزینه Copy در این منو می‌توانید مستقیما اسکرین شات خود را کپی کنید.

اسکرین شات از بخشی از محتوای صفحه وب در مرورگر مایکروسافت اج

با کمک گزینه Markup capture نیز امکان نوشتن و علامت گذاری روی اسکرین شات با کمک قلم، ماوس یا لمس صفحه و … در پنجره‌ای مشابه با تصویر زیر فراهم می‌شود. در این پنجره می‌توانید رنگ و ضخامت قلم را در بخش Draw تغییر دهید و از پاک کن (گزینه Erase) برای پاک کردن نوشته‌هایتان کمک بگیرید. همچنین امکان ذخیره سازی، کپی، به اشتراک گذاری و افزودن به کالکشن های اج در همین بخش فراهم می‌شود.

رسم و نوشتن روی اسکرین شات در مرورگر Microsoft Edge

برای جستجو بر اساس عکس نیز می‌توانید از گزینه جستجوی تصویری یا Visual search استفاده کنید.

در حالت اسکرین شات کامل نیز بلافاصله به همان پنجره‌ای هدایت می‌شوید که در تصویر قبل مشاهده کردید.

امیرحسین شهسواری

عاشق دنیای رایانه و فناوری به خصوص برنامه نویسی هستم؛ یادگرفتن و البته یاد دادن چیزای جالبی که یاد گرفتم باعث خوشحالیم میشه و از اولویت‌های اصلی زندگیم به حساب میاد. از مدیریت و نوشتن در تک دیک هم واقعا لذت می‌برم :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *