تک دیک

واژه نامه و مجله آموزشی کامپیوتر و فناوری

چرا در تلگرام نمی‌توانم به کاربرانی که در لیست مخاطبینم نیستند پیام بدهم؟

یکی از اتفاقات به ظاهر عجیب که برای برخی از کاربران تلگرام رخ می‌دهد اینست که نمی‌توانند به کاربران ناشناس (کاربرانی که شماره آن‌ها در لیست مخاطبین فرد نیست) پیام دهند.

دلیل رایج برای این اتفاق آنست که وقتی مجموعه‌ای از کاربران یک حساب کاربری تلگرام را گزارش می‌کنند برای آن حساب کاربری محدودیت ایجاد می‌شود. به این ترتیب صاحب حساب کاربری گزارش شده تنها می‌تواند به افرادی در تلگرام پیام دهد که شماره آن‌ها را در فهرست مخاطبین خود ذخیره کرده است.

اگر به افراد ناشناس پیام می‌دهید و به نوعی برای آن‌ها مزاحمت ایجاد می‌کنید یا پیام های هرز (اسپم یا Spam) ارسال می‌کنید احتمال اینکه توسط مخاطبان گزارش شوید بالا می‌رود. در نهایت تلگرام با ایجاد این محدودیت برای حساب کاربری شما از مزاحمت و ارسال اسپم جلوگیری می‌کند.

اگر تصور می‌کنید این محدودیت به اشتباه برای شما ایجاد شده و پیامی ارسال نکرده‌اید که باعث نارضایتی و گزارش اکانت شما شود با بات @SpamBot ارتباط برقرار کنید.

امیرحسین شهسواری

عاشق دنیای رایانه و فناوری به خصوص برنامه نویسی هستم؛ یادگرفتن و البته یاد دادن چیزای جالبی که یاد گرفتم باعث خوشحالیم میشه و از اولویت‌های اصلی زندگیم به حساب میاد. از مدیریت و نوشتن در تک دیک هم واقعا لذت می‌برم :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *