تک دیک

واژه نامه و مجله آموزشی کامپیوتر و فناوری

آشنایی با زبانه پس زمینه در اسکرچ

اگر روی بخش پس زمینه ها (در پایین ناحیه صحنه) کلیک کرده باشید دومین زبانه در ویرایشگر اسکرچ، با نام زبانه پس‌زمینه (به انگلیسی: Backdrops) دیده می‌شود. این زبانه، امکان تغییر پس زمینه فعلی، ویرایش پس زمینه های اسکرچ و همچنین حذف یا افزودن آن ها را فراهم می‌کند. در این قسمت از مجموعه آموزشی اسکرچ با زبانه پس‌زمینه بیشتر آشنا می‌شوید.

زبانه پس زمینه در اسکرچ و نحوه ورود به بخش پس زمینه ها

زبانه پس زمینه در اسکرچ، پس زمینه های مختلف یک پروژه اسکرچ را در خود نگه داری می‌کند. در این زبانه می‌توانید تمام پس زمینه های پروژه را مشاهده کنید. برای ورود به زبانه پس‌زمینه لازم است ابتدا روی بخش پس‌زمینه‌ها (در پایین ناحیه صحنه) کلیک کنید.

انتخاب بخش پس زمینه ها در اسکرچ

در ادامه با کلیک روی عنوان زبانه پس زمینه، بخشی از ویرایشگر اسکرچ شبیه به تصویر زیر تغییر می‌کند. اکنون در زبانه پس زمینه قرار دارید. همانطور که می‌بینید این زبانه دومین زبانه در ویرایشگر اسکرچ است و بین زبانه کد و صداها قرار می‌گیرد.

زبانه پس زمینه و ویرایشگر نقاشی اسکرچ

نکته: فراموش نکنید اگر شکلکی را در بخش شکلک ها انتخاب کرده باشید نام این زبانه به حالت ها (به انگلیسی: Costumes) تغییر می‌کند. در این زبانه، به جای پس زمینه های اضافه شده به پروژه، حالت های مختلف شکلک انتخابی را مشاهده می‌کنید.

برای آشنایی با جزئیات این زبانه، نحوه افزودن و حذف پس‌زمینه‌ها از طریق این زبانه و … به این مقاله مراجعه کنید.

بیشتر بخوانید: آشنایی با زبانه حالت ها در اسکرچ

امیرحسین شهسواری

عاشق دنیای رایانه و فناوری به خصوص برنامه نویسی هستم؛ یادگرفتن و البته یاد دادن چیزای جالبی که یاد گرفتم باعث خوشحالیم میشه و از اولویت‌های اصلی زندگیم به حساب میاد. از مدیریت و نوشتن در تک دیک هم واقعا لذت می‌برم :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *