تک دیک

واژه نامه و مجله آموزشی کامپیوتر و فناوری

افزودن میانبر اپلیکیشن به صفحه خانه در اندروید

در حالت عادی برای دسترسی به یک اپلیکیشن در اندروید لازم است از فهرست تمام اپلیکیشن ها (All Apps) یا همان کشوی اپلیکیشن (App drawer) کمک بگیرید. اگر تعداد زیادی اپلیکیشن روی دستگاه اندرویدی شما وجود دارد ممکن است پیدا کردن اپلیکیشن مورد نظر در این فهرست دشوار باشد. به خصوص اگر بارها و بارها در طول روز از چند اپلیکیشن مشخص استفاده می‌کنید. اینجاست که قرار دادن میانبر اپلیکیشن های پر استفاده روی صفحه خانه، امکان دسترسی ساده‌تر به آن‌ها را فراهم می‌کند.

بیشتر بخوانید: مشاهده لیست اپلیکیشن ها در اندروید

اضافه کردن میانبر اپلیکیشن به صفحه خانه در اندروید مشابه با قرار دادن میانبر نرم افزارها روی دسکتاپ ویندوز است. افزودن و حذف این میانبرها تغییری در اپلیکیشن اصلی ایجاد نمی‌کند. در واقع این میانبرها در نقش یک ارجاع صرفا امکان دسترسی آسان‌تر و سریع‌تر به اپلیکیشن های پرکاربرد و محبوب را مهیا می‌کنند.

چگونه میانبر یک اپلیکیشن را به صفحه خانه در اندروید اضافه کنم؟

برای افزودن میانبر یک اپلیکیشن به صفحه خانه در اندروید لازم است مراحل ساده زیر را به ترتیب دنبال کنید. فراموش نکنید این مراحل و تصاویر آن ممکن است متناسب با دستگاه و نسخه سفارشی اندرویدی که استفاده می‌کنید کمی متفاوت باشد:

گام اول: ابتدا اپلیکیشن مورد نظر را در فهرست یا کشوی اپلیکیشن ها پیدا کنید.

گام دوم: آیکن اپلیکیشن را با انگشت خود لمس کنید و آن را نگه دارید.

لمس و نگه داشتن انگشت روی آیکن اپلیکیشن در فهرست اپلیکیشن های اندروید

به این ترتیب نمای یکی از صفحه های خانه برای یافتن مکان مناسب و قرار دادن میانبر اپلیکیشن نمایان می‌شود. آیکن اپلیکیشن نیز همراه با جابجایی انگشت شما، جابجا می‌شود. فراموش نکنید تا زمانی که مکان مناسب برای اپلیکیشن را روی صفحه خانه پیدا نکرده‌اید آیکن اپلیکیشن را رها نکنید.

جابجایی آیکن همراه با جابجایی انگشت روی صفحه خانه برای اضافه کردن میانبر روی صفحه خانه اندروید

اگر صفحه خانه نمایان شده پر باشد و جایی برای درج میانبر جدید نداشته باشد با هدایت آیکن اپلیکیشن به لبه های راست و چپ می‌توانید به سایر صفحه ها بروید و در میان آن‌ها جای مناسبی برای میانبر اپلیکیشن پیدا کنید. در صورتی که تمام صفحات فعلی پر باشند احتمالا با هدایت آیکن اپلیکیشن به لبه‌های آخرین صفحه، صفحه جدیدی برای درج میانبر در اختیارتان قرار می‌گیرد.

در برخی دستگاه ها با هدایت آیکن روی میانبرهای فعلی موجود در صفحه های خانه می‌توانید میانبر جدید را در کنار میانبر فعلی در یک فولدر قرار دهید. اگر هم قبلا فولدری روی صفحه خانه ایجاد کرده‌اید می‌توانید برای افزودن میانبر به فولدر، آیکن اپلیکیشن را روی فولدر هدایت کنید. تأکید می‌کنیم در تمام این مدت آیکن اپلیکیشن را رها نکنید.

گام سوم: هنگامی که مکان مناسب برای اضافه کردن میانبر اپلیکیشن یافتید آیکن را رها کنید. به این ترتیب میانبر اپلیکیشن در همان نقطه قرار می‌گیرد.

اضافه کردن میانبر اپلیکیشن روی صفحه خانه در اندروید

امیرحسین شهسواری

عاشق دنیای رایانه و فناوری به خصوص برنامه نویسی هستم؛ یادگرفتن و البته یاد دادن چیزای جالبی که یاد گرفتم باعث خوشحالیم میشه و از اولویت‌های اصلی زندگیم به حساب میاد. از مدیریت و نوشتن در تک دیک هم واقعا لذت می‌برم :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *