آنچه می‌بینید همانی است که دریافت می‌کنید WYSIWYG

WYSIWYG چیست؟

WYSIWYG مخفف عبارت What you see is what you get (به معنای “آنچه می‌بینید همانی است که دریافت می‌کنید”) می‌باشد. در رایانه ویرایشگرهایی را WYSIWYG می‌نامند که هنگام ویرایش، محتوا را به شکلی نمایش می‌دهند که شباهت زیادی به خروجی نهایی دارد.

به عبارت بهتر، واسط کاربری گرافیکی در این نوع ویرایشگرها به گونه‌ای طراحی می‌شود که به کاربر اجازه می‌دهد حین ویرایش و پیکربندی محتوا آنچه مشاهده می‌کند مشابه خروجی نهایی باشد. در نتیجه این نوع ویرایشگرها منجربه تسهیل روند رسیدن به نتیجه‌ی مطلوب می‌شود.

به عنوان نمونه در مورد واژه پردازها، WYSIWYG به این معناست که کاربر هنگام ویرایش اسناد متنی می‌تواند ظاهر فونت، قالب بندی صفحه و … را تقریبا به همان شکلی مشاهده نماید که خروجی چاپ شده‌ی آن روی کاغذ خواهد بود. و یا در محیط یکپارچه توسعه‌ای نظیر ویژوال استادیو، برای طراحی رابط کاربری یک نرم افزار از Windows Forms Designer که یک دیزاینر WYSIWYG است استفاده می‌شود و توسعه دهنده می‌تواند ابزارهای مختلف رابط کاربری را به همان شکلی که می‌خواهد در نرم افزار نهایی مشاهده شود در کنار یکدیگر قرار دهد. هم‌چنین این اصطلاح در مورد ویرایشگرهای تصویر به این معنی است که کاربر مشابه آنچه در خروجی فایل تصویری انتظار دارد می‌تواند اشیاء هندسی، متون، خطوط و … را در مکان‌های مناسب سند در حال ویرایش ترسیم نماید.

پیوندهای پیشنهادی تک دیک

لینک واژه در ویکیپدیا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *