گراواتار Gravatar

گراواتار یا Gravatar چیست؟

گراواتار (Gravatar) یک سرویس میزبانی آواتار است که در آن به هر ایمیل یک آواتار اختصاص داده می‌شود. در هر وبسایتی که از این سرویس پشتیبانی می‌کند آواتار شما در کنار پست‌هایتان، کامنت هایی که نوشته‌اید، پروفایل کاربری و … نمایش داده می‌شود. گفتنی است گراواتار ترکیبی از عبارت Globally Recognized Avatar (به معنای آواتار شناخته شده جهانی) می‌باشد.

شما می‌توانید در Gravatar تصویری را به عنوان آواتار خود انتخاب کنید. هم‌چنین برای نمایش گراواتار در سایت‌های شخص ثالث لازم است ایمیلی که در این سایت‌ها وارد می‌کنید با ایمیل ثبت نامی در سایت Gravatar یکسان باشد. برای مثال وقتی در یک وبلاگ که از این سرویس پشتیبانی می‌کند نظری را با وارد کردن ایمیلتان ثبت می‌کنید این ایمیل در سایت Gravatar مورد بررسی قرار می‌گیرد؛ در صورتی که آواتاری در این سامانه به ایمیل شما تخصیص داده شده باشد به صورت خودکار در کنار نظرتان نمایش داده می‌شود.

برای هر آواتاری که در گراواتار ثبت می‌کنید باید یک درجه (Rating) هم مشخص کنید. درصورتی که درجه‌ی تعیین شده توسط شما بالاتر از درجه‌ای باشد که در یک سایت اجازه داده شده است آن آواتار نشان داده نخواهد شد.

در حال حاضر برخی از سیستم‌های مدیریت محتوا و هم‌چنین بسیاری از وسایت‌ها و سرویس‌های وبلاگ‌دهی از این سرویس پشتیبانی می‌کنند. البته متأسفانه اکثر شبکه‌های اجتماعی مشهور از این سامانه‌ی میزبانی آواتار پشتیبانی نمی‌کنند!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *